کیوکوشین کنپو کاراته استان همدان

سنسی محمدی نماینده رسمی سازمان جهانی WKKO در استان همدان

ثبت نام در باشگاه کیوکوشین
کاتاهای کیوکوشین
اصطلاحات پایه ای کیوکوشین
سوگندنامه کیوکوشین
سوسای اویاما بنیانگذار کیوکوشین کاراته
کیوکوشین اولین و قویترین سبک کاراته آزاد

سوسای اویاما بنیانگذار کیوکوشین کاراته

سوسای اویاما بنیانگذار کیوکوشین کاراته

سوسای اویاما بنیانگذار کیوکوشین کاراته است، از وی به عنوان قدرتمندترین رزمی کار تاریخ یاد می‌شود. فیلم مبارزی در باد به کارگردانی یانگ یون هو به یاد او ساخته شده‌است،کتاب کاراته چیست این است کاراته و طریقت کیوکوشین از آثار ایشان می‌باشد.

خلاصه ای از زندگی‌نامه ماسوتاتسو اویاما:
سوسای اویاما در سال ۱۹۲۳ در جنوب غربی کره متولد شد. در سال ۱۹۳۸ پدرش او را به ژاپن فرستاد تا آموزش خلبانی ببیند. در ژاپن ابتدا جودو را آموخت و سپس به فراگرفتن کاراته زیر نظر فوناکوشی پرداخت. در ۱۷ سالگی آن چنان پیشرفتی در کاراته داشت که به درجه دان ۲ مفتخر شد و به دنبال آن در ۲۲ سالگی به درجه دان ۴ ارتقای یافت و پس از مدتی در پایان جنگ جهانی دوم، به مقام قهرمانی کاراته ژاپن نائل شد.
وی سپس مدتی را به تمرینات سخت روحی و جسمی ادامه داد و سپس با ابداعاتی که در کاراته‌های موجود ایجاد نموده بود، کاراته کیوکوشین کای کان را بنیان‌گذارد. آن گاه وی شروع به مسافرت به اطراف دنیا به خصوص اروپا و آمریکا نمود؛ که در این مسافرت‌ها شاهکار عملیات کاراته را به نمایش گذاشت؛ از جمله مبارزات اویاما با گاوهای وحشی و شکستن اجسام سخت زبانزد خاص و عام است.


سوسای اویاما
یکی از شاهکارهای او نیز مبارزه کردن با سیصد نفر از شاگردان خود در طول سه روز بود که تمام آن‌ها را با پیروزی پشت سر گذاشت. او در روز چهارم نیز اعلام آمادگی کرد، اما کسی حاضر به رویارویی با وی نشد.
اویاما در سال ۱۹۵۵ به آمریکا دعوت شد. سپس به اروپا رفت؛ در این سفر با مردان بسیاری مبارزه کرد و برای نخستین بار سر بطری شیشه‌ای را با تیغهٔ دست خود شکست و موجب حیرت همگان شد. ماسوتاتسو در شیکاگو، ایلینوی ازنو با یک گاو وحشی به مبارزه پرداخت؛ این امر موجب انتقاد باشگاه دوستی حیوانات گردید. اویاما پس از شکست دادن گاو وحشی گفت: «هدف من قدرت‌نمایی نبوده بلکه می‌خواستم ثابت نمایم انسان‌ها ذاتاً استعدادهایی دارند که اگر آن را شکوفا سازند می‌توانند بر همه چیز پیروز گردند»


سوسای اویاما
سرانجام وی در سال ۱۹۵۶ به‌طور رسمی مقدمات نخستین باشگاه کیوکوشین کای کان را در توکیو بنیان نهاد. وی در سال ۱۹۹۴ در سن ۷۱ سالگی در گذشت. پس از درگذشت سوسای اویاما اساتید پیشکسوت که زیر نظر ایشان این روش کیوکوشین را تمرین میکردند هر کدام جداگانه سبک‏ها و سازمان‌هائی را تأسیس کردند که در مدت کوتاهی ده‏ها سبک با نام‏های مختلف تأسیس شد.


سوسای اویاما

هم‌اكنون روزبه‌روز بر تعداد كساني كه با اين روش اصيل و علمي کیوکوشین آشنا مي‌شوند و سعي در فراگيري آن مي‌نمايند افزوده مي‌گردد. به‌طوري‌ كه در حال حاضر ميليون‏ها نفر در سراسر جهان مشغول آموختن و آموزش كيوكوشين مي‌باشند. اوس.